Skip to content
0
Your cart is empty. Go to Shop
0
Your cart is empty. Go to Shop
Menu

72.95  s DPH

Kód produktu: 262,09

Popis produktu

Shimano Exage 4000FD

Vylepšený osvedčený model navijaku Shimano Exage 4000FD s prednou brzdou novej koncepcie P4, z ktorého vyžaruje kvalita a úžasný vzhľad. Nové, tuhšie a zároveň odľahčené kompaktné telo M Compact Body z materiálu XGT-7 je osadené zinkom potiahnutými prevodmi pre vyšší výkon.

Shimano Exage 4000FD má štyri guličkové ložiská SSS z nerezovej oceli, jedno valčekové ložisko a multifunkčnú prednú brzdu pre hladké zdolávanie aj veľmi bojovných rýb.

Pre optimálny nahadzovací výkon má za studena kovanú hliníkovú cievku s okrajom AR-C a novým systémom ukladania vlasca Varispeed II Oscillation, ktorý zabraňuje krúteniu tenkých vlascov a spletaných šnúr, keď je navijak v záťaži.

Tento nový navijak má ideálne vlastnosti pre lov s ľahkými rybárskymi nástrahami. Model Shimano Exage FD je dostupný v štyroch veľkostiach od 1000 do 4000, aby čo najlepšie pokryl širokú škálu rybárskych techník.

Model 3000 má plytkú cievku, vhodnú pre malé priemery monofilových vlascov a splietaných šnúr.
Shimano Exage je najpredávanejším modelom prívlačových navijakov od Shimana.

Shimano P4 – Sila, presnosť, výkon a potešenie. Vysokú kvalitu tak kombinuje s prijateľnou cenou.

Varispeed II Oscillation – nový systém ukladania vlasca na cievku, ktorý znižuje množstvo navinutých vrstiev na cievku pre ďaleké hody. Tento revolučný systém Shimano Varispeed II tvoria dva špeciálne navrhnuté prevody. Jeden je oválneho tvaru, druhý má nápadný štvorcový tvar. Výsledkom je dokonalé paralelné uloženie vlasca a zlepšená presnosť náhodu.

AR-C Spool – Nová konštrukcia cievky s okrajom v tvare „V“ umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Dyna-Balance – Systém redukuje kmity navijaku a zaisťuje jeho veľmi hladký chod.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Biogrid – Špeciálne upravené madlo kľučky pre ľahší a pohodlnejší úchop.

Posledný kus skladom!!!!