Skip to content
0
Your cart is empty. Go to Shop
0
Your cart is empty. Go to Shop
Menu

Popis produktu

Fluorocarbon GARDNER MIRAGE 100m 16lb

Gardner Mirage Fluorokarbon Mainline je najnovšia generácia prémiového 100% japonského vlasca na báze fluórovaných uhľovodíkov. Potápa sa oveľa rýchlejšie ako konvenčné monofily. Vzhľadom na svoju hustotu sa takmer okamžite potápa na dno. Je mimoriadne dobre viazateľný oproti iným štandardným fluorokarbonovým vlascom.

Vďaka vnútornou molekulárnej štruktúre je neuveriteľne odolný voči únavea podmienkam pod vodou, mušliam a abrazívnym účinom stromov a kameňov. Tiež ponúka fantastickú alternatívu k oloveným a leadcorovým materiálom používaných na výrobu „posledného metra“ monáže. Vďaka vysokej úrovni výrobnej technológie je oveľa silnejšia a odolnejší voči opotrebovaniu ako iné fluorokarbonové vlákna.

Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam je najväčšou výhodou, že je takmer neviditeľný vo vode, pretože jeho index lomu (1,42) je rovnaký ako index lomu vody. Výrobca má zaručenú pevnosť v ťahu označenú výrobcom, ktorá je uzatvorená. Podľa vedenia Gardner Tackle je Mirage tak dokonalý, že ho nemožno nahradiť ničím iným.

Má tiež vlastnosť, ktorá udržuje svoju pevnosť v ťahu aj po dlhšom čase vo vode, pretože vôbec neabsorbuje vodu. Vzhľadom na nízku prieťažnosť a pamäť zábery prenáša omnoho skôr ako priemerné monofily. Poskytuje optimálny výkon za každých okolností a je preto široko použiteľný.Je neuveritľne odolný voči škodlivým účinkom slnečných lúčov a UV žiarenia.

0,31 mm až 4,5 kg
0,37 mm až 7,3 kg
0,44 mm až 9,1 kg